Dünyada Bilinmeyen 6 Muhteşem Yer!

Klasik seyahat rotalarından sıkıldıysan sana az bilinen nefis güzellikteki yerleri önermeye geldik. Muhteşem manzaralarıyla büyüleneceğin yerlerden yeşilinde huzur bulacağın ormanlara, ilginç doğa olaylarına sahne olan alanlardan rengarenk mimarilere kadar birbirinden güzel rota önerilerimize kulak vermeye hazırsan, başlıyoruz…

 

Bamboo Forest, Japonya

Japonya’nın pembe pembe açan kiraz çiçeklerinin güzelliğini artık herkes biliyordur. Biz sizi bugün başka bir güzelliğe doğru götürmek istedik: Bambu Ormanları! Kyoto şehrinin 10 km batısında yer alan Sagano Bambu Ormanı, görenleri büyüleyen benzersiz bir güzelliğe sahip. Burayı rehber eşliğinde gezebileceğin gibi yalnız başına da keşfedebilirsin. Seni ilk önce 500 metrelik geniş bir yürüyüş parkuru karşılayacak. Rüzgarın bambuların arasından geçerken yansıttığı ses ve güneş ışınlarının aralıklardan zar zor geçip yürüyüş yoluna ulaşma çabaları ile benzersiz bir deneyim yaşayacaksın. Bu ormandaki rüzgar sesi Japonya’yı tanımlayan karakteristik sesler arasında belirtiliyor.

Provence, Fransa

Bu rotamız Isparta’nın lavanta bahçelerini gidip görüp hayran olanlara gelsin. Göz alabildiğine uzanan tarlalarda lavanta bahçelerinin baş döndüren güzelliğine kapılmak istersen, yönünü hemen Fransa’nın Provence bölgesine çevirmelisin. Doğaya saygılı bir şekilde geleneksel tarım yöntemleri kullanılarak yetiştirilen lavantalar, bu bölgenin simgesi haline gelmiş. Buram buram kokan lavantalar arasında kendini bambaşka bir dünyada hissedeceksin. Seyahatin direkt olarak Provence bölgesine olmasa da Nice ve Marsilya tatillerinde vaktini ayırarak bu eşsiz dünyaya şahitlik edebilirsin.

Popeye Kasabası, Mellieha, Malta

Şimdi de seni çizgi filmlerden fırlayan bir yere götürüyoruz: Temel Reis kasabasına… 1980 yılında Robin Williams’ın başrolde yer aldığı Popeye (Temel Reis) filmi için inşa edilen Popeye Village yani Temel Reis Köyü, Malta’da bulunuyor. Filmin çekimleri bittiğinde Malta halkı bu köyün yok olmasına izin vermemiş. Günümüzde müze ve eğlence yeri olarak hizmet veriyor. Bu köyün yapımı için 7500 litre boya ve 8 ton çivi kullanılmış; ağaçlar Hollanda’dan, çatı kaplamaları ise Kanada’dan özel olarak getirtilmiş.

Son Yazılar
Hello world!

Welcome to WordPress. This is your first post. Edit or delete it, then start writing!

Dünyada Bilinmeyen 6 Muhteşem Yer!

Klasik seyahat rotalarından sıkıldıysan sana az bilinen nefis güzellikteki yerleri önermeye geldik. Muhteşem manzaralarıyla büyüleneceğin yerlerden yeşilinde huzur bulacağın ormanlara,…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mesaj Yaz
1
Whatsapp'tan Yaz
Scan the code
Merhaba 👋
Whatsapp'tan bize ulaşın!